روش های بالا بردن امنیت اطلاعات شما در اینستاگرام

اینستاگرام یکی از شبکه های اجتماعی بسیار فعال و پربازدید است و یک شبکه اجتماعی برای آپلود و به اشتراک گذاشتن عکس‌ها و فیلم های کوتاه شما می‌باشد که طبق آمارهای سایت های معتبر کاربران فعال این شبکه اجتماعی روز به روز در حال بیشتر شدن است.

در نرم افزار اینستاگرام شما میتوانید مشخصات شخصی خود و موقعیت مکانی‌تان را  ذخیره می‌کنید، همچنین می‌توانید کاربران دیگر را در لیست فالویینگ و دوستان خود اضافه کنید و عکس‌هایتان را با آن‌ها به اشتراک بگذارید. اما سوال بسیار مهم اینجاست، آیا روش ها و اقدامات امنیتی لازم و ضروری را در مورد صفحه ی اینستاگرام خود رعایت می‌کنید؟

در ادامه روش ها و اقدامات لازم برای بالا بردن امنیت اینستاگرام و اطلاعات شخصی تان را مرور میکنیم.

۱- حساب کاربری‌ صفحه اینستاگرام خود را در حالت Private قرار دهید.

فقط به دوستانی که درخواست دوستی آنها را قبول کرده اید و مورد اعتمادتان است اجازه دهید عکس‌های شما و خانوادگی و یا هر عکس دیگری که منتشر می‌کنید را ببینند. برای این کار باید حساب کاربری اینستاگرام‌تان Private باشد.

۲- افراد ناشناس و احیانا افرادی که صفحه شان فیک است و شما را فالو می‌کنند را بلاک کنید.

تا اینجا شما حساب‌ اینستاگرام خود را Private خصوصی کردید اما باز هم کسانی که شما ا فالو می‌کنند میتوانند عکس‌ها و همینطور موقعیت مکانی‌ شما را متوجه شوند. در نوشته ی قبلی در این مورد نوشته‌ بودیم که حتما با کسانی در ارتباط باشید که آن‌ها را می‌شناسید، حالا نگاهی لیست فالوور خود را باز کنید و ببینید افرادی هستند که هویت آن‌ها برای شما ناشناس هستند؟ آنها را بلاک کنید. به این ترتیب فقط افرادی را در قسمت فالوورهای خودتان نگه دارید که می‌شناسید و قابل اعتماد هستند.

۳- از انتشار بیش از حد اطلاعات خود بپرهیزید.

در قسمت بیو صفحه ی خود یا معرفی خودتان اطلاعات بیش از اندازه ننویسید و تلاش کنید با منتشر نکردن اطلاعات مهم در باره خودتان، حریم شخصی‌ خود را حفظ کنید. وارد قسمت EDIT PROFILE حساب کاربری‌تان شوید و اطلاعات اضافی و مهم‌تان را حذف کنید. این قسمت به خود شما بستگی دارد، ممکن است حتی نوشتن اسم فرزندتان حریم شخصی‌تان را به خطر بیندازد.

۴- گزینه تگ کردن را به حالت تائید دستی تغییر دهید.

در نظر بگیرید شخصی به علت دشمنی یا خصومت با شما آیدی اینستاگرام شما را در عکس نامناسبی تگ کند. و یا شما عکسی را با دوستان خود گرفته اید و نمی خواهید این عکس منتشر شود ولی دوست‌ شما این عکس را در اینستاگرام منتشر می‌کند و شما را تگ می‌کند یعنی نام شما و حساب کاربری اینستاگرام‌تان به آن عکس اضافه می‌شود!

۵- موقعیت مکانی خود را منتشر نکنید.

یکی دیگر از اقدامات امنیتی اینستاگرام برای حفظ اطلاعات شناسایی شما و همچنین جلوگیری از خطرات دنیای دیجیتال و واقعی، مخفی نگاه داشتن موقعیت‌تان است. مطمئن شوید که سرویس location یا همان موقعیت مکانی شما در حساب کاربری اینستاگرام‌تان خاموش یا غیر فعال است.  فراموش نکنید در قدم اول خودتان در عنوان‌های عکس‌هایی که منتشر می‌کنید موقعیت‌تان را ننویسید.

۶- نکات ضروری‌ قبل از انتشار هر پست و عکسی در اینستاگرام

مطمئن شوید عکسی که منتشر می‌کنید اطلاعات مهم شما را نشان نمی‌دهد.

موقعیت خودتان را مخفی نگاه داریدمطمئن شوید عکس‌هایی که منتشر می‌کنید موقعیت شما را لو نمی‌دهند.

از هشتگ‌هایی که ممکن است اطلاعات شخصی شما را فاش کند استفاده نکنید.

عکس‌های خشونت آمیز یا تحرک آمیز را منتشر نکنید و بدون اجازه افراد عکس‌های آن‌ها را منتشر نکنید.

در اینستاگرام بر خلاف سایر شبکه های اجتماعی گزینه‌های امنیتی و حریم شخصی زیادی وجود ندارد، و این خود ما هستیم که باید بیشتر احتیاط کنیم.

افراد خلاف کار اینترنتی و یا دزد‌های واقعی اطلاعات زیادی از ما را از طریق شبکه های اجتماعی، عکس‌ها، ویدئو‌ها و متن‌هایی که منتشر می‌کنیم بدست می‌آورند. پس محتاط باشیم.

برای خرید فالوور اینستاگرام به صفحه اصلی سایت مراجعه نمایید

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *