راه های افزایش محبوبیت واقعی در اینستاگرام

تقریبا یک سالی میشود که اینستاگرام سیاست های خود را در قبال میزان بازدید و محبوبیت کاربر و پیجش تغییر داده است، در قدیم پس از انتشار پستی بدون در نظر گرفتن هیچ شرایط خاصی آن را به تمام و فالورهایتان نمایش میداد و طبیعتا لایک و کامنت و بازدید را با توجه به تعداد فالورتان دریافت میکردید. اما بعد از اضافه کردن امکانات بیشتر به برنامه مانند نمایش پست های محبوب در قسمت جستجو،استوری،لایو و… ملاک محبوبیت و امتیاز دهی پیج را در میزان مشارکت کاربران تعیین کرد.
اینستاگرام پست های شما را ابتدا به 10 درصد از فالورهایتان نمایش میدهد و اگر آن تعداد فالور فعال باشند و نسبت به پست واکنش نشان دهند، پست را به بقیه فالورهایتان و بعد در جستجو نمایش میدهد و امتیاز پیج تان را بالا خواهد برد. در نتیجه اگر فالور فیک یا غیر مرتبط و غیر فعال داشته باشید این فرصت را از دست میدهید و کمترین لایک را پست تان خواهد خورد.

در پایین خواهیم گفت چطور باید مشارکت کاربران و در نتیجه محبوبیت و امتیاز پیج را بالا برد و فواید و مزایای آن را توضیح خواهیم داد.

فالور فعال و نداشتن فالور فیک و غیرفعال
اینستاگرام پست های شما را به دوستان فعال شما نمایش خواهد، دوستان شما کسانی هستند که به بیشتر پست های شما لایک و کامنت میدهند یا لایو و استوری شما را میبینند و در کل با پیج شما درگیر میشوند و برای دیدن محتوای شما زمان خواهند گذاشت. در نتیجه قدر آنها را بدانید.

تولید محتوا و دوری از کپی پست های دیگران
اینستاگرام به راحتی میتواند از روی تصاویر پست ها و در ویدیوها حتی از روی صدا تشخیص دهد پست شما کپی از جایی دیگر است یا خودتان آن را اولین بار منتشر کرده اید. قطعا برای صفحاتی که تولید محتوا میکنند ارزش بیشتری قائل است.

برقراری ارتباط با کاربران تان
با کاربران فعال خود از طریق جواب دادن به کامنت ها یا دایرکت هایشان و یا کامنت دادن و لایک کردن انها و یا گذاشتن لایو و صحبت با آنها ارتباط برقرار کنید و در کل هر آن چیزی که موجب بیشتر شدن تعامل شما با آنها میشود را انجام دهید. این نکته بسیار مهمی است که ارزش و محبوبیت پیج شما را کاملا واقعی بالا خواهد برد.

هشتگ درست استفاده کنید
فقط از هشتگ های مرتبط به پست هایتان استفاده کنید و همینطور سعی نکنید در همه پست هایتان از یک سری هشتگ استفاده کنید و آنها را تغییر دهید در هر پست. استفاده از هشتگ های که کمتر استفاده شده است احتمال دیده شدن پست شما را بالا خواهد برد و پست شما در هشتگی که یک میلیون استفاده شده احتمالا خیلی زود گم خواهد شد.

قدیمی بودن پیج
پیج قدیمی از ارزش بیشتری برخوردار هستند.

پست هایتان را در زمان پیک بازدید و شلوغی اینستاگرام منتشر کنید
برای این موضوع با گذاشتن چند پست بررسی کنید که کاربران تان چه زمانی آنلاین هستند. هر چند بنظر میرسد اوج شلوغی اینستاگرام از ساعت 12 تا 13:30 و همینطور از ساعت 21 تا 23 است.

اینستاگرام شما و نوع فعالیت تان را خواهد شناخت
اگر شما یک فرد عادی هستید یا یک پیج فروشگاهی یا خدماتی هستید یا یک مدل یا غیره این موضوع را اینستاگرام باید متوجه شود. در نتیجه از گذاشتن پست های غیر مرتبط و پرت با توجه به هویت پیجتان بپرهیزید و روی کار خودتان تمرکز کنید و برای بیشتر کردن محبوبیت آن چیز خاص تلاش کنید.

عدم فعالیت طولانی نداشته باشید
پیج تان را برای مدت طولانی رها نکنید برای چندین روز متوالی یا پند هفته، چون بعد با برگشتن دوباره محبوبیت تان کاسته خواهد شد و بدست آوردن آن محبوبیت قبلی سخت خواهد بود. بهترین حالت روزی دو پست بگذارید در ساعات شلوغ توجه کنید اگر نکات بالا را هر چه بیشتر رعایت کنید اینستاگرام در بالا رفتن سرعت محبوبیت پیج تان نقش به سزایی خواهد داشت و در نتیجه پست های شما در جستجو نمایش داده و پیج شما در پیشنهادات فالو اضافه شده پست ها در هشتگ ها بالا آمده و حتی پست ها در جستجو گوگل نیز بالا خواهد آمد و موارد دیگر

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *